Real Food for Busy People is now us$69 (HK$500)

This is the last week for the opportunity to buy this course at such a bargain price.

If you are a Premium member it is US$69 (approx HK$535) if not it is still only US$99 (approx HK$767) Being a Premium member will also give you discounts in the Marketplace. This video helped me understand what the course is all about. I am always looking for quick ways to get dinner on the table without the kids going into meltdown while I am doing it!

http://www.youtube.com/watch?v=3HgAUQEVcIQ&feature=youtu.be

If you buy the $69 class it’s less than $6 ($46 HKD) per lesson (it’s 12 weeks of lessons). It’s $8.25 ($63 HKD) for the $99. Thats before you add up how much each video within each class is worth.

The amount of resources you get at your finger tips, in the comfort of your own home, at a time that suits you is incredible. Click here to see how much information you will get. I was amazed at the number of videos there are.

Here is a sneak peek at one of the videos you will own forever;

http://www.youtube.com/watch?v=54NWrYkoT7M

All of the course content has come from Bloggers who I recognise and respect such as;

realfood-busypeople1

Any one lesson will enhance any your life. The videos are easy to follow and can be watched by anyone who wants to cook dinner for the family! I am planning to get my Dad over to learn some tricks about eating Real Food when he gets home and is cooking for one, get the hubby involved and even get the kids to watch with me (you are never too young to appreciate REAL FOOD!). They can also be used to give your Helper some confidence and knowledge about healthy home cooked food.

dough

I am really interested in the Fermented lesson to learn some new tips and tricks. It is always better to get some guidance from people who are in the same boat. All of these bloggers are all busy working and taking care of their family. Baking my own bread is also something I would like to get into my weekly routine. There are also recipe shopping  lists lots more to make life so much easier and organised!

So If any of this interests you Check it out….

This is what each week will teach you. The videos are downloadable so you can watch them off line, out and about and as many times as you like. I plan on putting them on my ipad for ease of watching them when I need them.

To get an even better price consider joining as a Premium member first. There are book bundles coming up you will get at a discount too. It will pay for itself soon enough as membership gives you loads of other bargains and access to exclusive deals too- including signing up for meal planning in the VGN Marketplace

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty + 18 =